Doučovanie angličtiny cez internet? Dá sa to!

Autor Marián Kohn, online lektor angličtiny cez internet

Zvažujete pre seba alebo svoje dieťa doučovanie/výučbu angličtiny cez Skype? Výborný nápad. V dnešnom článku si vysvetlíme, pre koho je táto forma doučovania vhodná a tiež pre koho nie je. Kedy a ako po doučovaní cez internet siahnuť a kedy si ho radšej vyhľadať vo svojom meste a mať hodiny osobne. Ak ste zvedaví či to zvládnete aj vy, čítajte, prosím, ďalej!

Moderná forma, ktorá vám ušetrí čas, peniaze a nervy

Hľadáte doučovanie pre vaše dieťa alebo pre seba? Neviete nikoho vhodného vo vašom meste alebo obci nájsť? Skúste doučovanie angličtiny online formou. Využíva sa na to komunikačný program Skype alebo Google Hangout. Oba tieto programy umožňujú prenášať zvuk, aj obraz, text, súbory a dokonca aj zdieľať obrazovku jeden druhému.

Čo to v praxi znamená?

Pustíte si program, učiteľa si pridáte do kontaktov a ak je pripojený aj on, môžete spustiť buď iba hlasový hovor alebo videohovor – vidíte sa, aj počujete súčasne. Môžete si takisto písať aj cez chat, a dokonca aj posielať súbory – textové dokumenty, prezentácie, linky na webstránky, atď…

Takže doučovanie môže prebiehať úplne plnohodnotne, skoro ako keby ste boli vedľa seba, hoci vás môžu od seba deliť stovky, ba aj tisíce kilometrov.

Pre koho je táto forma výučby/doučovania vhodná?

 • ak máte stabilné a (najlepšie) vysokorýchlostné pripojenie do internetu – ideálne cez optický kábel alebo telefónnu linku pevnej siete
 • ak máte štandardný počítač, ktorý má nainštalovaný komunikačný program Skype, Google Hangout alebo iCQ alebo iný – dá sa pracovať aj cez tablet, ale je to menej pohodlné
 • ak viete tieto programy ovládať a ste otvorený novým formám vzdelávania
 • ak veľa cestujete a nemôžete chodiť do jazykovky
 • ak žijete v zahraničí a chcete mať hodiny so slovenským lektorom
 • ak žijete na Slovensku a chcete mať hodiny so zahraničným lektorom žijúcim vonku
 • ak žijete v obci, z ktorej je komplikované dochádzať do jazykovky vo väčšom meste

Doplňte si iné argumenty ak ich tu nenachádzate. Samozrejme ak aj ste z mesta, kde je ponuka jazykových kurzov široká, výučba cez internet vie byť podstatne lacnejšia a časovo flexibilnejšia ako tá vykonávaná osobne u lektora alebo v priestoroch klienta.

Pre koho táto forma výučby/doučovania nie je vhodná?

 • ak máte pomalý internet
 • ak neviete dobre ovládať PC a komunikačné programy
 • ak máte poruchy učenia a sústredenia a počítač vás rozptyľuje od sústredenia sa na výučbu

Tie prvé dve prekážky sa dajú veľmi ľahko odstrániť a dá sa s nimi pracovať. Dnes je na trhu široká ponuka stabilného a rýchleho pripojenia do internetu a naučiť sa pracovať s programom Skype alebo Hangout sa dá za jeden večer. 🙂 Vždy sa dá nájsť riešenie zdanlivo neprekonateľnej prekážky.

Angličtinu cez internet vyučujem a doučujem už vyše troch rokov a mojimi kurzmi už prešli desiatky spokojných klientov. Ak medzi nich chcete patriť aj vy, ozvite sa mi a určite sa dohodneme.

Ak sa vám tento článok páči, podeľte sa oň medzi svojimi priateľmi a ak máte akékoľvek otázky a pripomienky, nebojte sa ich zverejniť v komentároch pod článkom a ja vám na ne odpoviem. Teším sa na každú spätnú väzbu.

Chcem sa konečne naučiť po anglicky!

Pozrite si tiež


Marián Kohn, lektor angličtiny, bloger a autor podcastuVolám sa Marián Kohn a mám viac ako 10 rokov skúseností s výučbou angličtiny cez internet.
Mojimi kurzmi už prešli stovky klientov a rád aj vám pomôžem prekonať úskalia štúdia anglického jazyka.Máte záujem o moje služby?
Dajme si spolu kávu!

Pre viac informácií ma, prosím, kontaktujte mailom na info@profilektor.sk
0902 204 754 (pokojne mi napíšte SMS, správu cez Whatsapp alebo mi zavolajte)


Máte otázky? Napíšte mi!


  Fakturačné údaje

  Marián Kohn
  Kukučínova 8,
  831 03 Bratislava
  • IČO: 47643455
  • DIČ: 1077160612
  • Nie som platca DPH!
  • IBAN: SK9811000000002619015715
  • Swift Code: TATR SK BX

  Podnikateľský subjekt je fyzická osoba zapísaná v Živnostenskom registri SR.